SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Toruń buduje mieszkania komunalne
Kolejny budynek z lokalami komunalnymi powstanie w Toruniu. Prezydent Michał Zaleski podpisał 17 lutego 2014 roku umowę w tej sprawie. Budynek z 35 mieszkaniami stanie przy ul. Letniej w Toruniu.
Trzykondygnacyjny budynek mieszkalny powstanie przy ul. Armii Ludowej 77, 77A, 79/ Okólnej 11, 11A i Letniej w Toruniu w ramach gminnego budownictwa mieszkaniowego. Wykonawcą zadania będzie firma Stawbud z Lubicza. Budynek będzie kosztował prawie 3,273 mln zł. brutto.

- Dobrze, że budujemy mieszkania komunalne – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. – W Toruniu czeka na nie 1,5 tysiąca osób.

Prace budowlane potrwają kilkanaście miesięcy. W budynku powstaną pełno standardowe mieszkania komunalne i jeden lokal użytkowy. Będą to cztery mieszkania jednopokojowe, 23 – dwupokojowe i osiem mieszkań trzypokojowych.
- Zbudowaliśmy już pięć obiektów dla Gminy Miasta Toruń. Współpraca jest owocna. Następny obiekt również zostanie oddany w terminie – zapewniał właściciel firmy Stawbud Krzysztof Stawski.

Budowa finansowana będzie z budżetu miasta i funduszu dopłat. W przeciwieństwie do bloków, które budowane są przy ul. Armii Ludowej wspólnie z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, miasto będzie tu jedynym inwestorem.

We wrześniu 2013 roku Biuro Mieszkalnictwa złożyło wniosek o dopłatę do Banku Gospodarki Krajowej. Bank przyznał dopłatę w wysokości 30 procent wartości inwestycji – powiedziała dyrektor toruńskiego Biura Mieszkalnictwa Elżbieta Kowalska.

W Toruniu od lat realizowany jest wieloletni program rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie około sto nowych mieszkań. Kolejnych kilkadziesiąt lokali miasto zyskuje poprzez adaptację istniejących budynków i w wyniku naturalnego ruchu najemców. W 2013 roku miasto oddało do użytku ponad 80 nowo wybudowanych mieszkań komunalnych: 34 przy ul. Olsztyńskiej 124-130 i 48 w kompleksowo zmodernizowanym dawnym hotelowcu „Lipsk” przy ul. Działowskiego na Rubinkowie. Z kolei w maju 2013 roku ruszyła budowa dwóch budynków przy ul. Armii Ludowej z 48 mieszkaniami komunalnymi łącznie. Lokatorzy wprowadzą się do nich w połowie 2015 roku.

Data dodania artykułu: 2014-02-17
Autor artykułu: źródło - UM Toruń
stat4u