SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Brusy. Spotkanie wojewody z samorządowcami
W Urzędzie Miasta Brusy trwa spotkanie wojewody Dariusza Drelicha z samorządowcami powiatów Bytów i Chojnice. Omawiana jest sytuacja po nawałnicach z 11/12 sierpnia br. - dotycząca zarówno wypłat zasiłków jak i szacunków strat. To mieszkańcy z terenu Brus (1/3 strat w budynkach) ucierpieli najbardziej. – Jesteśmy po to by państwu pomóc – powiedział wojewoda.

Przypomniał, że rząd koordynuje także przekazywanie materiałów budowlanych udostępnionych przez producentów, a minister finansów podjął decyzje o zwolnieniu poszkodowanych z podatku dochodowego od darowizn. Krystyna Kobylińska, wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej PUW w Gdańsku apeluje o dokładne wypełnianie wniosków. – Każdy błąd czy niewypełniona rubryka powoduje opóźnienie w wypłacie zasiłków. Nie możemy wysyłać takich wniosków do MSWiA bo nie zostaną przyjęte.

Po spotkaniu i briefingu prasowym wojewoda odwiedzi trzy rodziny, mocno poszkodowane przez żywioł. Dwóm przekazane zostaną w kontenery mieszkalne (sfinansowane ze środków Wojewody Pomorskiego). Trzecia otrzyma laptopa i drobne upominki.

Data dodania artykułu: 2017-09-15
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u