SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi dobre efekty
Zapraszamy państwa, przyjeżdżajcie do nas. Polska jest dobrym rynkiem, państwem bezpiecznym i przyjaznym. Sądzę, że znajdziecie nad Wisłą bardzo dobry klimat do inwestowania – tak premier Beata Szydło zachęcała bułgarskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Premier uczestniczyła w Polsko-Bułgarskim Forum Gospodarczym w Sofii.

Dla Polski Bułgaria jest bardzo ważnym partnerem – mówiła Prezes Rady Ministrów. Oznajmiła, że podczas rozmowy z premierem Bułgarii Bojko Borisowem omówili tematy polityczne, kwestie bilateralnie i dotyczące Unii Europejskiej. Spieramy się w wielu kwestiach, wiele kwestii wypracowujemy, szukamy kompromisu – poinformowała premier Beata Szydło.

Mądra polityka przynosi efekty

W jej opinii dla naszej części Europy rozwój Polski i Bułgarii jest niezwykle istotny, po to, byśmy mogli dorównać naszym partnerom z Unii Europejskiej, ale też pokazywać, jak można dobrze rządzić i gospodarować. Nasz region, nasze państwa, są przykładem tego, że mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi dobre efekty – podkreśliła premier Szydło.

Szefowa polskiego rządu przypomniała, że nasze kraje musiały ponieść wiele wyrzeczeń, by osiągnąć tak dobre rezultaty gospodarcze. Dzisiaj można powiedzieć, że Polska i Bułgaria są przykładem jako państwa, które maja bardzo dobre wyniki gospodarcze – zaznaczyła Beata Szydło.

Dobra polsko-bułgarska współpraca

Jesteśmy tu wspólnie po to, żeby potwierdzić państwu, że bardzo zależy nam na współpracy gospodarczej. Cenimy sobie, iż nasi przedsiębiorcy już ze sobą współpracują, że są realizowane nowe projekty – mówiła premier Szydło. Podkreśliła, że pozytywne informacje, które płyną ze strony bułgarskiej są motywujące.

Liczne uczestnictwo w dzisiejszym Forum polskich i bułgarskich przedsiębiorców jest najlepszym potwierdzeniem tego, że ta współpraca już jest bardzo dobra, a ja wierzę, że po dzisiejszym spotkaniu wspólnych projektów będzie jeszcze więcej – wyraziła nadzieję.

Szefowa polskiego rządu dodała, że zależy jej na tym, by spotkanie utrwaliło wizerunek polskich przedsiębiorców jako producentów dobrych artykułów konsumpcyjnych i wiarygodnych inwestorów. Polskie firmy już dziś mogą poszczycić się sukcesami na bułgarskim rynku. Uczestniczą w realizacji znaczących kontraktów - dla przykładu w wielu bułgarskich miastach jeżdżą tramwaje, autobusy i trolejbusy wyprodukowane przez firmy Pesa i Solaris – oznajmiła premier.

Data dodania artykułu: 2017-09-21
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u