SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wizyta ministra A.Macierewicza w USA
W czwartek szef MON wziął udział w Forum, które organizowane jest w Waszyngtonie przez Center for European Policy Analysis (CEPA), podczas którego wziął udział w debacie panelowej poświęconej zmianom stojącym przed Sojuszem Północnoatlantyckim.

Minister Macierewicz zwrócił uwagę uczestników i słuchaczy debaty na otwarte kwestie bezpieczeństwa w otaczającym NATO środowisku, takie jak działania Rosji na Ukrainie, ISIL w Syrii, ostatnie ćwiczenia ZAPAD, czy politykę prowadzoną przez Koreę Północną.

Szef MON przedstawił również środki i działania, które NATO mogłoby podjąć w celu zminimalizowania zagrożeń: zwiększenie wydatków obronnych przez kraje sprzymierzone na rzecz budowy armii zdolnych do obrony terytorium i ludności Sojuszu, reformę struktury dowodzenia NATO oraz przede wszystkim dążenie do utrzymania jedności wszystkich państw członkowskich. W debacie wziął również udział podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odbył w Pentagonie rozmowę z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem, po której szef MON spotkał się z mediami.

CEPA - założony w 2005 roku - jest wśród ponad 50 think tanków w amerykańskiej stolicy najstarszym i jedynym ośrodkiem politologicznym, który w swojej działalności koncentruje się zagadnieniach państw Europy Środkowo-Wschodniej, znajdujących się kiedyś w sowieckiej sferze wpływów. Od roku 2015 CEPA posiada także swoje biuro regionalne w Warszawie.

Data dodania artykułu: 2017-09-23
Autor artykułu: mat. prasowe MON
stat4u