SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Chcemy, żeby Polska rozwijała się coraz szybciej
Dla polskiego rządu rozwój gospodarczy jest priorytetem. Chcemy, żeby Polska rozwijała się coraz szybciej - powiedziała premier Beata Szydło na uroczystym otwarciu Wytwórni Poliamidów II na terenie Grupy Azoty w Tarnowie.

Sukces Polskiego rządu

Dzisiaj mam satysfakcję, że mogę mówić o ambitnym rozwoju gospodarczym tutaj, na ziemi tarnowskiej, w Małopolsce. Bo i dla Tarnowa i dla Małopolski jest to ważny i wielki dzień. Ale jest to wielki dzień dla polskiej gospodarki – powiedziała szefowa rządu. Jak dodała, kolejna dotrzymana obietnica to znak firmowy jej rządów. Wytwórnia Poliamidów II to nie tylko nowoczesna instalacja, to także firma, która przynosi rezultaty. W jej opinii Grupa Azoty to champion w branży azotowej. Grupa stawia na nowoczesne technologie, co dla polskiej gospodarki jest bardzo ważne.

Godne warunki życia

Szefowa rządu przekonywała, że nie byłoby tak dobrych wyników bez doskonałego zarządzania i zaangażowania wszystkich pracowników. To państwa zasługa, że możemy mówić o sukcesach – powiedziała premier Beata Szydło.

Chcemy, żeby nasze ambitne cele gospodarcze przyczyniały się do tego, by każda Polska rodzina miała perspektywę lepszego życia. Taki jest nasz cel i tak to zrealizowaliśmy w planie odpowiedzialnego rozwoju i to się sprawdza - oznajmiła. Jak zaznaczyła, chce aby młode pokolenie Polaków dzięki temu rozwojowi miało szansę realizować swoje ambicje w Polsce oraz by polskie rodziny mogły żyć spokojnie, bezpiecznie i żeby ich poziom życia był bardzo wysoki. To są cele, które sobie postawiliśmy na początku pracy rządu i konsekwentnie je realizujemy – dodała.

Szefowa rządu powiedziała także, że chce, aby Polska stawała się państwem, w którym jest produkcja i w którym rozwija się przemysł.

Wytwórnia Poliamidów II

Warta 320 mln zł budowa Wytwórni Poliamidów II dobiega końca. Nowa inwestycja Grupy Azoty przede wszystkim zagwarantuje setki miejsc pracy oraz zmniejszy podatność na złe warunki rynkowe. Wytwórnia Poliamidów II to instalacja o mocy produkcyjnej 80 tysięcy ton poliamidu rocznie. Według przedstawicieli Azotów, poliamid jest obecnie jednym z najważniejszych tworzyw konstrukcyjnych używanych w wielu branżach, m.in. motoryzacji, przemyśle lotniczym, elektronicznym i elektrotechnicznym, a także odzieżowym czy medycynie.

Grupa Azoty to lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie.

Data dodania artykułu: 2017-09-26
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u