SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Łódź - Pinokio zmienia Wigencję
Przez tydzień na terenie posesji przy ul. Sienkiewicza 75/77 gdzie mieści się pofabryczny budynek dawnej przędzalni „Wigencja" trwać będą warsztaty - „Praca dla miejsca". Do wspólnej akcji Teatr Pinokio zaprosił młodzież licealną, która pod okiem artystów z Lublina - Magdaleny i Ludomira Franczak stworzą performance - instalację z różnych elementów, które mają oddać ducha tego miejsca.

Akcja ma przybliżyć historię byłej fabryki przędzy, w której Teatr Pinokio będzie miał nową siedzibę. Ma tam też powstać Centrum Sztuki Współczesnej dla Dzieci i Młodzieży. Jak podkreśla Patrycja Terciak z „Pinokia" - warsztaty „Praca dla miejsca" jest pierwszym etapem większego projektu, którego finałem ma być publikacja na temat posesji przy Sienkiewicza".

Finał prac młodzieży i artystów z Lublina będzie miał charakter otwartych pokazów, które odbędą się 16 sierpnia. Warto zabrać ze sobą także aparaty fotograficzne ponieważ posesja przy Sienkeiwicza 75/77 na co dzień nie jest dostępna dla zwiedzających.

Oprowadzania zaplanowane są na godz. 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00 i 18.30 ze względu na konieczność tworzenia 10 osobowych grup na finał akcji teatralnej obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odbierać w Teatrze Pinokio w godz. 8 - 15 ( ul. Kopernika 16)

Informujemy róeniez, że Teatr „Pinokio" wystąpi podczas Międzynarodowego Festiwalu „Fringe 2015" odbywającego się w stolicy Szkocji. Jest to największy festiwal teatralny na świecie - w ubiegłym roku zaprezentowano na nim blisko 3 tysiące dwieście przedstawień. Teatr Pinokio zaprezentuje na festiwalu zestaw trzech etiud: „Stolik dla dwóch", „Re-animacja" oraz „Zachód słońca", poruszające takie tematy jak - samotność, starość i odchodzenie. Przedstawienia wystawiane będą w Wozie Metafizycznym - specjalnej mobilnej scenie, w której grane są etiudy i koncerty w przestrzeni miejskiej. Po każdym spektaklu odbędą się warsztaty tematyczne.

W Edynburgu Wóz Metafizyczny stanie na dziedzińcu Summerhall - dawnej Królewskiej Szkole Studiów Weterynaryjnych) , która została przekształcona w miejsce służące do prezentacji imprez kulturalnych.

Data dodania artykułu: 2015-08-12
Autor artykułu: www.uml.lodz.plstat4u