SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Łódź dziękuje
W dniu 18 października Urząd Miasta Łodzi zorganizował piknik legionowy z okazji 100 rocznicy wkroczenia do Łodzi Legionów Polskich. Była to jedna z największych dotychczasowych rekonstrukcji historycznych, jakie odbyły się w Łodzi i największa w Polsce rekonstrukcja Czynu Legionowego. Jednocześnie przy ul. Piotrkowskiej stanęła wielkoformatowa wystawa „Każdy się liczy", zachęcająca do poznania historii legionów.
Za udział w przedsięwzięciu i wszechstronne wsparcia serdecznie dziękujemy wielu naszym partnerom:

 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
 Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
 Centralnemu Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
 Jednostce Strzeleckiej 1031 z Piotrkowa Trybunalskiego i Związkowi Strzeleckiemu - oddział Łódź
 Zakładowej Orkiestrze Dętej MPK
 Chorągwi Łódzkiej ZHP
 III Liceum Ogólnokształcącemu im. T. Kościuszki w Łodzi
 Zespołowi Szkół Gastronomicznych w Łodzi
 Łódzkiemu Centrum Filmowemu
 Komendzie Miejskiej Policji w Lodzi
 Straży Miejskiej w Łodzi
 Karczmie „Raz na Wozie"
 Cukierni „R. Dybalski"
 Piekarni „Mikołaj".
oraz wielu innym partnerom.

Projekt był owocem współpracy wielu wydziałów Urzędu Miasta Łodzi oraz jednostek samorządu łódzkiego. Serdecznie dziękujemy naszym kolegom z Wydziału Obsługi Administracyjnej, Centrum Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami (w szczególności Oddziału ds. Obsługi Mieszkańców przy ul. Piotrkowskiej 110), Zarządu Dróg i Transportu, Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Zarządu Zieleni Miejskiej, Biura Architekta Miasta, Wydziału Zamówień Publicznych i innym pracownikom Urzędu Miasta Łodzi.

Szczególne serdecznie podziękowania kierujemy do p. Dariusza Nowińskiego i p. Stanisława Świerczyńskiego, naszych konsultantów merytorycznych oraz inicjatorów wydarzenia. Panu Dariuszowi Nowińskiemu dziękujemy za poprowadzenie imprezy, a Panu Stanisławowi Świerczyńskiemu za organizację punktu werbunkowego, który cieszył się wielką popularnością przybyłych łodzian.

Data dodania artykułu: 2014-10-22
Autor artykułu: źródło-www.uml.lodz.pl
stat4u