SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,ŚDM na krakowskich Błoniach oraz w Brzegach
Wiemy już, gdzie odbędą się najważniejsze spotkania papieża Franciszka z młodymi podczas Światowych Dni Młodzieży.Będą to krakowskie Błonia oraz Campus Misericordiae, czyli Pole Miłosierdzia w Brzegach, na granicy między Krakowem a Wieliczką. Oficjalną decyzję papieża ogłosił wczoraj kardynał Stanisław Dziwisz podczas uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej w Sanktuarium Jana Pawła II.
Przypomnijmy, Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016 r. Wydarzeniami centralnymi będą: Eucharystia Otwarcia (wtorek 26.), ceremonia powitania Ojca Świętego (czwartek 28.), droga krzyżowa (piątek 29.), czuwanie modlitewne z Ojcem Świętym (sobota 30.) i Eucharystia Rozesłania (niedziela 31.).

Jak poinformował kardynał Stanisław Dziwisz, na Polu Miłosierdzia – nazwa lokalizacji nawiązuje do hasła przyszłorocznych Dni Młodzieży: „Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią", odbędą się sobotnie czuwanie oraz niedzielna Msza Święta, podczas której papież oficjalnie zakończy ŚDM w Krakowie iogłosi miejsce kolejnego spotkania młodych. Pozostałe uroczystości, czyli Msza na otwarcie, powitanie Ojca Świętego i piątkowa Droga Krzyżowa, odbędą się na krakowskich Błoniach.

Organizatorzy zakładają, że na spotkanie z papieżem przybędzie około dwóch milionów pielgrzymów.Pole Miłosierdzia w Brzegach jest pięciokrotnie większe od krakowskich Błoń – zajmują 240 ha, podczas gdy Błonia – 48 ha. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był święty Jan Paweł II.

Udział w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016 ma charakter otwarty. Każda rejestrująca się grupa będzie mogła wybrać odpowiedni „pakiet pielgrzyma", który pozwoli na komfortowe, bezpieczne i głębokie przeżycie uroczystości. W pełnym pakiecie przewidziane jest: zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, transport oraz okolicznościowe gadżety. Nabywając pakiet pielgrzyma młodzi stają się współgospodarzami wydarzenia i umożliwiają udział w nim swoim uboższym rówieśnikom. Uruchomienie systemu rejestracyjnego planowane jest na drugą połowę 2015 r.

Data dodania artykułu: 2015-03-31
Autor artykułu: źródło-www.krakow.plstat4u