SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy
W sobotę (12 września) w Bydgoszczy spotkali się miłośnicy przemysłowej historii miasta. W ramach TehoFest 2015, do zwiedzania udostępniono obiekty, do których na co dzień nie ma możliwości wstępu. Sobotnie święto na nowo odkryło przed mieszkańcami szlak turystyczny TeH2O. Na nazwę składają się T jak Technika, H jak Historia i O jak Opowieść - razy dwa. Trasa liczy 15 obiektów, związanych z przemysłem, rzemiosłem i wodą. Zazwyczaj ich dostępność dla turystów jest ograniczona, dlatego też atrakcją była możliwość podziwiania obiektów od wewnątrz.

Ciekawe propozycje czekały na Bydgoszczan już od godziny 10.00. W Exploseum zorganizowano festyn, podczas którego m.in. uczestników po obiekcie oprowadził Alfred Nobel. Imprezami towarzyszącymi były liczne atrakcje dla dzieci, ale także pokazy, strzelnica, gry i wykłady dla dorosłych. Po całodniowym zwiedzaniu, uczestnicy mogli odpocząć podczas projekcji filmów Obrońcy Skarbów oraz Życie jest piękne, w ramach Kina pod chmurką.

W innych częściach miasta również zaplanowano wycieczki z przewodnikami. W Europejskim Centrum Pieniądza przeprowadzono pokaz ręcznego wybijania monet, natomiast tuż obok w Zbiorach Archeologicznych prezentację wyrobów garncarskich. Aktywne zwiedzanie czekało także przybyłych uczestników w Galerii Sztuki Nowoczesnej, Domu Leona Wyczółkowskiego, Spichrzach nad Brdą czy też Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Fotografii, Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” oraz Fabryki Obrabiarek do Drewna.

Data dodania artykułu: 2015-09-15
Autor artykułu: www.bydgoszcz.plstat4u