SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,10 ekologicznych autobusów hybrydowych będzie jeździć w Gdyni
Gdynia jako jedno z dwóch miast w Polsce uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Gazela". Dzięki temu w pierwszym kwartale 2015 roku na gdyńskie ulice wyjedzie 10 hybrydowych autobusów gazowych.
Program Gazela - Niskoemisyjny Transport Miejski zakłada dofinansowanie zakupu ekologicznych autobusów hybrydowych zasilanych CNG. W 2013 roku do przydzielającego dotacje Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęły 32 wnioski. Do kolejnego etapu zakwalifikowano 25, a dofinansowanie ostatecznie przyznano dwóm miastom. Nasze działania na rzecz proekologicznego transportu trolejbusowego zostały ostatnio nagrodzone przez Komisję Europejską - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni. Ale miasto inwestuje także w przyjazne środowisku autobusy - 10 nowych pojazdów zostanie sfinansowanych z ministerialnego programu Gazela. Dotacja pokryje 95% kosztów zakupu. Sukces jest tym większy, że spośród wielu wnioskujących, finansowanie uzyskały tylko Gdynia i Częstochowa.

Całkowita wartość gdyńskiego projektu to nieco ponad 15 mln zł, z czego aż 14 mln pochodzić będzie z programu Gazela. Projekt zakłada nie tylko zakup 10 autobusów, ale też gruntowne przeszkolenie 25 kierowców z obsługi nowego taboru.

Więcej wiadomości z Gdyni znajdziesz :TUTAJ

Data dodania artykułu: 2014-04-22
Autor artykułu: źródło -UM Gdynia
stat4u