SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,12. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p w Krakowie
W dniach 14-16 sierpnia w Krakowie odbędzie się 12. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p. Organizatorzy zlotu – Urząd Miasta Krakowa i Grupa Krakowska - zapowiadają udział ponad 500 załóg.

Oprócz miłośników maluchów z całej Polski, Kraków odwiedzą także fani małych fiatów z Czech, Słowacji i Węgier – mówi Paweł Krajewski z Grupy Krakowskiej. – Przewidujemy maluchy od tych najstarszych z lat 70. po te najnowsze z 2000 roku, zachowane w oryginalnym stanie, pięknie wyremontowane czy też mocno zmodyfikowane.

12. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p w Krakowie to największy jak dotąd zlot maluchów w Europie. Stąd wiele atrakcji dla uczestników zlotu: próba sportowa, rajd turystyczny po Krakowie, konkursy, strefa dla kobiet, animacje dla dzieci, a także dla mieszkańców Krakowa.

W sobotę, 15 sierpnia od 10 do 12 Krakowianie będą mogli podziwiać kultowe pojazdy pod Wawelem na placu Wielkiej Armii Napoleona. Tego samego dnia od 12 do 18 na lotnisku w Czyżynach na pasie przy ulicy Bora Komorowskiego odbędzie się próba sportowa, pokazy driftu, pokaz historycznej formuły i atrakcje dla dzieci.

W niedzielę 16 sierpnia od godziny 11, w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ulicy Wawrzyńca również będzie można podziwiać fiaty 126p.

Ogólnopolski zlot fiata 126p odbędzie się już po raz 12. Każdego roku miłośnicy tych kultowych samochodów spotykają się w innym mieście, by pokazać swoje pojazdy, wymienić się doświadczeniami, nawiązać kontakty, albo po prostu odbyć podróż w czasie. W Krakowie zlot odbędzie się po raz pierwszy.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Krakowa i Marszałek Województwa Małopolskiego. Wśród patronów medialnych: Telewizja Kraków, RMF MAXX, RMF24, Classic Auto, Gazeta Krakowska.

Wśród partnerów i sponsorów są: Fiat Auto Poland, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Drogerie Sekret Urody, Krakowska Izba Turystyki, Małopolska Organizacja Turystyczna, Wesem, Galeria Bronowice, Getin Bank.

Data dodania artykułu: 2015-08-11
Autor artykułu: www.krakow.pl
stat4u