SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,3429 wniosków złożonych pierwszego dnia Programu Rodzina 500 plus!
W Gdańsku podczas pierwszego dnia Programu Rodzina 500 plus osobiście wnioski złożyło 1549 osób, drogą elektroniczną 1340, z pomocą asystentów rodzin 440 osób oraz przez opiekunów pieczy zastępczej 100.

Największą popularnością cieszył się główny punkt zbierania wniosków przy ul. 3 Maja 9. Złożono tam aż 305 wniosków z ogólnej liczby 1549. Pozostałe wnioski złożone były w 17 punktach specjalistycznych, 29 placówkach edukacyjnych oraz w wybranych zakładach pracy. Część gdańszczan zdecydowała się na wysłanie wniosków drogą elektroniczną. Z ogólnej liczny 1340 wniosków, aż 1324 zostało złożonych za pośrednictwem banków. W Gdańsku pierwszego dnia złożono 3429 wniosków!

Rano Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. socjalnych informował – Mieszkańcy są zadowoleni, z jakości obsługi i tempa pracy osób przyjmujących wnioski. Jak sami mówili są zaskoczeni brakiem kolejek.

Przypomnijmy, na stronie dedykowanej www.gdansk.pl mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić liczbę osób oczekujących na złożenie wniosku we wszystkich punktach zlokalizowanych w różnych dzielnicach Gdańska.

- Każdy, kto złoży wniosek w ciągu trzech miesięcy, dostanie pieniądze z wyrównaniem - zapewnia Piotr Kowalczuk zastępca Prezydenta ds. polityki społecznej. W Gdańsku, oprócz głównej siedziby przy ul. 3 Maja 9, mamy 17 tymczasowych punktów specjalistycznych z obsługą merytoryczną pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Pomoc w wypełnieniu wniosków otrzymać można także w 29 wybranych placówkach edukacyjnych. Zachęcam, by mieszkańcy nie szli wszyscy do głównej siedziby. Chodzi o to, by nie było kolejek. Wnioski będą przyjmowane także w sobotę. Warto skorzystać z tej możliwości – dodaje Piotr Kowalczuk.

Informacje o tym jak wypełnić wniosek oraz w jaki sposób skompletować potrzebne dokumenty można otrzymać dzwoniąc na miejską infolinię 800 500 113. W kwietniu infolinia czynna będzie w godzinach 7:00 do 20:00. W tych samych godzinach można zadzwonić pod numer telefonu 58 326 79 85, gdzie można umówić termin wizyty w dowolnym punkcie. Umówienie się na wizytę jest najlepszym sposobem na uniknięcie stania w kolejce.

Data dodania artykułu: 2016-04-02
Autor artykułu: UM Gdańsk
stat4u