SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Będą stali na straży prawa! Opolskie ma nowych policjantów!
Ponad 40 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi opolskiego garnizonu policji, pracować będą w komendach na terenie całego województwa. - Jesteście Państwo spadkobiercami postawy patriotycznej, postawy bohaterskiej dzięki której możemy żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie - mówił podczas uroczystości Adrian Czubak, wojewoda opolski.

Większość z nich o służbie w Policji marzyła od dawna. Dla części z nich to rodzinna tradycja. Robert Mika, ktory dziś (14 listopada) w budynku Opolskiego Urzedu Wojewódzkiego ślubował pracę na rzecz Państwa Polskiego, przyznaje że nie wyobraza sobie innej pracy, niż ta w policji. - Studiowałem bezpieczeństwo narodowe, więc chciałem po prostu pracować w policji. Mój ojciec jest równiez mundurowym - mówił w rozmowie z mediami. Wojewoda opolski, który w asyście inspektora Jarosława Kalety, komendanta wojewódzkiego policji w Opolu wręczył dziś Złote oraz Srebrne Medale Za Długoletnią Służbę, przyznał, że słuzba na rzecz Polski i jej obywateli to praca dla prawdziwych patriotów. - Dziękuje za wzorową służbę, za odwagę i sumienność, za pracowitośc i za to, że służycie naszej Ojczyźnie i jej obywatelom - puentował. - To służba połączona z szeregiem uprawnień, które będziecie mogli wykorzystywać podczas realizacji swoich zadań, m.in. użycie środków przymusu bezpośredniego, w tym broni palnej. Musicie mieć tego świadomość. Ale również świadomość tego, że tych uprawnień nie wolno przekraczać - podkreślał inspektor Jarosław Kaleta.

Miniony poniedziałek był świętem nie tylko dla policjantów i pracowników opolskich komend, Sybila Zimerman - burmistrz Zdzieszowic oraz Stanisław Jurecki - Nadlesniczy Nadlesnictwa Prudnik, decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostali uhonorowani odznaka "Za Zasługi dla Policji".

Nasza wiedorelacja z tego wydarzenia dostępna na naszym kanale Youtube oraz na portalu Facebook.

Data dodania artykułu: 2016-11-21
Autor artykułu: Opolski UW
stat4u