SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Dożynki wojewódzkie w Piotrkowie Kujawskim 29/08/2016
W Piotrkowie Kujawskim odbyły się dożynki województwa kujawsko-pomorskiego oraz diecezji włocławskiej. W uroczystościach uczestniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Dożynki rozpoczął tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego, po którym odbyła się uroczysta msza święta sprawowana pod przewodnictwem ordynariusza diecezji włocławskiej biskupa Wiesława Meringa.

Wojewoda kujawsko-pomorski w swoim słowie skierowanym do rolników podziękował za tegoroczne plony. Pragnę serdecznie podziękować za Waszą pracowitość i oddanie. To one sprawiają, że co roku możemy być dumni z tego, że jesteśmy województwem o wysokiej kulturze rolnej.

Tegoroczny rok był trudny dla kujawsko-pomorskich rolników. Rok 2016 nie był wolny od zjawisk klęskowych, takich jak wymarznięcia, susza, gradobicia i inne. Wojewoda kujawsko-pomorski na bieżąco monitoruje wszystkie problemy za pośrednictwem działającego przy nim Zespołu Doradczego do spraw Wsi i Rolnictwa. Tegoroczne doświadczenia rodzą pilną potrzebę wypracowania spójnego systemu pomocy dla rolników, opartego na uczciwych ubezpieczeniach, w których państwo pokryje znaczącą część składki ubezpieczeniowej ­­– mówił w trakcie wojewódzkich dożynek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Tegoroczne dożynki wojewódzkie w Piotrkowie Kujawskim zakończyły się tradycyjną ludową zabawą.

Data dodania artykułu: 2016-08-30
Autor artykułu: Kujawsko-Pomorski UW
stat4u