SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,JAROSŁAWSKI SOR OFICJALNIE OTWARTY
1 września w Jarosławiu ruszy nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. W oficjalnym otwarciu oddziału wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła, że zrealizowane zadanie to inwestycja w bezpieczeństwo i podniesienie jakości świadczonych przez szpital usług.

Powstanie i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, to koszt ponad 9 milionów złotych. SOR ma czterołóżkowy triaż (to procedura umożliwiająca służbom medycznym segregację w zależności od stopnia zagrożenia pacjenta) dla najcięższych przypadków, 6 łóżek obserwacyjnych, sale do resuscytacji i intensywnej terapii, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia administracyjno-porządkowe.

– Dzięki decyzji wojewody podkarpackiego, za którą jesteśmy wdzięczni, nasz SOR został wpisany do podkarpackiego systemu ratownictwa medycznego, co umożliwiło pozyskanie tak dużych pieniędzy z funduszy europejskich – podkreślał starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Przez wiele lat izba przyjęć jarosławskiego szpitala mieściła się w budynku, który ma ponad sto lat, w związku z tym warunki, w jakich przyjmowano pacjentów, były bardzo trudne. Nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy, który od września tę izbę zastąpi, jest od niej kilkunastokrotnie większy, bo rozbudowany o dawny oddział noworodkowy i ginekologiczny.

Data dodania artykułu: 2019-09-01
Autor artykułu: Podkarpacki UWstat4u