SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konkurs „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018 rozstrzygnięty
W Szczytnie odbyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Po raz czwarty w obiektach WSPol spotkali się najlepsi policjanci z regionu, reprezentujący służbę dochodzeniowo-śledczą, operacyjno-rozpoznawczą, technicy kryminalistyczni oraz nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą. W uroczystym zakończeniu konkursowej rywalizacji i wręczeniu pucharów uczestniczył wojewoda Artur Chojecki.
Uczestnicy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w konkurencjach z wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz w strzelaniu z broni służbowej. Przeprowadzone konkurencje pozwoliły wyłonić najlepszych indywidualnie policjantów poszczególnych specjalności oraz najlepsze drużyny w garnizonie. Wśród uczestniczących w konkursie drużyn na podium stanęły: 1. miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim 2. miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej w Szczytnie 3. miejsce - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach Indywidualnie policjanci zostali wyróżnieni w następujących kategoriach: Policjant dochodzeniowo-śledczy: 1. KPP Gołdap – asp. szt. Ireneusz Kogut 2. KPP Działdowo – sierż. szt. Anna Pepłowska 3. KPP Nowe Miasto Lubawskie – sierż. szt. Łukasz Nigowski

Policjant operacyjno-rozpoznawczy:

1. policjant reprezentujący KPP Węgorzewo

2. policjant reprezentujący KPP Bartoszyce

3. policjant reprezentujący KPP Kętrzyn

Policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą:

1. KPP Szczytno – podkom. Paweł Przybyłek

2. KPP Mrągowo – nadkom. Beata Gąsior

3. KPP Gołdap – kom. Marcin Wysocki

Technik kryminalistyki:

1. KMP Olsztyn – asp. szt. Mariusz Mikulski

2. KPP Bartoszyce – st. asp. Dariusz Kozera

3. KPP Olecko – mł. asp. Cezary Domel

Najlepsi policjanci otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała garnizon warmińsko-mazurskiej policji podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Szkole Policji w Pile.

Data dodania artykułu: 2018-04-19
Autor artykułu: Warmińsko-Mazurski UWstat4u