SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Konkurs filmowy ReferNet
Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN we wtorek, 28 listopada br. wręczyła nagrody laureatom konkursu filmowego ReferNet promującego szkolnictwo zawodowe zorganizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. Uczestnicy pokazali w swoich filmach dlaczego warto wybierać naukę w technikum lub branżowej szkole.

Wiceminister edukacji gratulując finalistom podkreśliła, że ucząc się w szkole zawodowej dokonali dobrego wyboru. Dzięki temu mogą zdobyć kompetencje niezbędne na rynku pracy.

– Polska gospodarka potrzebuje właśnie takich specjalistów. Wasze filmy świadczą o tym, że kochacie to, co robicie, że dokonaliście wyboru, którego nie żałujecie i jeszcze chcecie się tym wszystkim podzielić. Pokazujecie, że dobrze być w szkole branżowej czy technikum – powiedziała Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.

Wiceminister edukacji dodała, że przygotowując wraz z ekspertami i instytucjami zmiany w szkolnictwie zawodowym, ministerstwo chce promować szkołę zawodową w taki sposób, aby była ona atrakcyjna, a nauka w niej pozwalała na podjęcie dobrej pracy.

– Robiąc te filmy pokazujecie jakimi jesteście absolwentami. Jesteście najlepszą promocją kształcenia zawodowego – podkreśliła wiceminister Marzena Machałek.

Jury konkursowe nagrodziło następujące filmy:

– „Codzienność w szkole zawodowej”, autorzy: Damian Tomaszewski, Daniel Gaszczyk, Bartosz Bugajak, Łukasz Chorbiński, Juliusz Sochacki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie. Temat: Szkoła zawodowa – lubię to!

– „Moja zajawka”, autor: Marcin Szreder, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Temat: Szkoła zawodowa – lubię to!

– „Potęga informacji”, autor: Jakub Półgęsek, Technikum Elektroniczne nr 3 w Warszawie. Temat: Mój zawód na globalnym rynku pracy.

Przyznano również wyróżnienie za entuzjazm, pasję i zaangażowanie w prezentacji swojego zawodu, które otrzymał film pt. „Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej – wybieram mądrze”, uczniowie kl. III Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia w Zespole Szkół Specjalnych. Temat: Mój zawód na globalnym rynku pracy.

Data dodania artykułu: 2017-11-29
Autor artykułu: mat. prasowe MENstat4u