SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Kramberry vol.5 w Bydgoszczy
Kramberry to festiwal pełen świeżych trendów i unikatowych projektów. Na event składa się kilka elementów: targi, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wystawa z cyklu Re:format.

Z roku na rok organizatorzy - fundacja Bestrona, stawiają sobie coraz wyższe cele i wyzwania, dlatego śmiało można powiedzieć, że Kramberry się festiwalem. Piątą edycję zapowiadały dwa wydarzenia: przegląd filmów o tematyce modowej oraz wystawa zdjęć, do której zaproszono czołowych bydgoskich fotografów.

Na wystawie, która odbędzie się w Landschafcie, swoją twórczość zaprezentuje znany i ceniony artysta z Warszawy, Grzegorz Piwnicki aka Forin - autor ponad 100 najważniejszych okładek polskiego hip-hopu. Forin poprowadzi również warsztaty, na których uczestnicy zaprojektują swój własny egzemplarz opakowania CD i poznają wszystkie etapy powstawania okładki - od szkicu, poprzez techniki składu, aż po publikację. W tym roku po raz pierwszy odbędą się również warsztaty dla dzieci, które poprowadzi ilustratorka Agata Polasik, na co dzień pracująca w warszawskim studio Super Super. Dzieciaki dowiedzą się czym jest projektowanie oraz postawią pierwsze kroki na ścieżce budowania swojej tożsamości artystycznej.

Nie zabraknie oczywiście muzyki z vinyla, lokalnych przysmaków, świeżo palonej kawy, będą leżaki, hamaki i wszystko, co sprawi, że listopadowa aura nie będzie aż tak straszna.Na afterparty, które odbędzie się w Mózgu zagrają goście z Warszawy, czyli Sonar Soul i 65,5 Minut Projekt!

Data dodania artykułu: 2015-11-03
Autor artykułu: www.bydgoszcz.plstat4u