SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Mali tropiciele w poznańskim muzeum
Śladem najbardziej cennych i spektakularnych zabytków prezentowanych Muzeum Archeologicznym w Poznaniu udadzą się dzieci w ramach wystawy "Mali tropiciele". Ta nietypowa ekspozycja będzie czynna do czerwca.
Najnowsza propozycja poznańskiego Muzeum Archeologicznego adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Najmłodsi goście Pałacu Górków, dzięki różnorodnym zadaniom i zagadkom, poznają najpiękniejsze zabytki gromadzone przez lata.

"Dzieci odkryją tajemnice naszych najcenniejszych zabytków, staną się odkrywcami skarbów poznańskiego Muzeum Archeologicznego. Świetnie bawiąc się, poszerzą swoją wiedzę na temat przeszłości regionu, jak i starożytnego Egiptu" - przekonuje Agnieszka Krzyżaniak, kuratorka wystawy.

Plan wystawy jest oryginalny. Po wejściu do muzeum mali tropiciele otrzymują specjalne karty pracy. Następnie udają się śladem bezcennych artefaktów prezentowanych na wystawach stałych. Wśród nich są: egipski sarkofag, średniowieczny hełm czy przepiękny napierśnik sprzed kilku tysięcy lat. Finałem przygody jest wizyta w specjalnie przygotowanej sali, w której dzieciaki rozwiązują interesujące zagadki.

Nietypowa ekspozycja potrwa do czerwca 2015 roku. Wstęp dla dzieci kosztuje 4 PLN, dla dorosłych - 8 PLN. Polecamy jednak bilety rodzinne w cenie 20 PL, na które wejść mogą 2 osoby dorosłe w towarzystwie do sześciorga dzieci. W sobotę - wstęp dla wszystkich jest bezpłatny!

Data dodania artykułu: 2015-04-02
Autor artykułu: źródło-www.poznan.plstat4u