SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,ORSZAK TRZECH KRÓLI W RZESZOWIE

Po raz ósmy ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. 6 stycznia w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięła udział wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Podobnie jak w latach wcześniejszych, barwny korowód wyruszył w południe spod  hali Podpromie w kierunku rzeszowskiego Rynku. Także i w tym roku licznie przybyli uczestnicy byli prowadzeni przez Gwiazdora oraz królów Kacpra, Melchiora i Baltazara, reprezentujących trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę.

Biorący udział w orszaku mogli zobaczyć tradycyjne krótkie przedstawienia jasełkowe przypominające o najważniejszych wydarzeniach z historii narodzenia Jezusa Chrystusa. Na zakończenie, już na rzeszowskim Rynku, Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi i złożyli złoto, kadzidło i mirrę. Wszystkich zgromadzonych pobłogosławił biskup rzeszowski Jan Wątroba, a wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz przekazała najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Orszak Trzech Króli jest inicjatywą organizowaną w całej Polsce  przez społeczności lokalne – w wydarzenie  angażują się przedstawiciele władz, parafie, szkoły, rodziny. Scenariusz  oparty na ewangelicznym przekazie zyskuje w każdym miejscu niepowtarzalny lokalny koloryt. W tym roku na mapie Orszaku Trzech Króli znalazło się blisko 900 polskich miejscowości, w których według szacunkowych danych udział wzięło blisko 1,3 mln osób.

Data dodania artykułu: 2020-01-08
Autor artykułu: Podkarpacki UWstat4u