SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ogromny sukces uczennicy z Gdyni
Nina Mazurewicz - uczennica III LO w Gdyni - zdobyła złoty medal VIII Olimpiady Młodych Wynalazców. Jej projekt okazał się lepszy od 139 innych projektów z 36 krajów.
Najlepsi wynalazcy młodego pokolenia już po raz ósmy rywalizowali w Olimpiadzie Młodych Wynalazców (International Young Inventors Project Olympiad). Tegoroczna edycja odbyła się na początku maja w stolicy Gruzji - Tbilisi. Do udziału zakwalifikowano projekty 140 uczniów z 36 krajów. Zgłoszone prace projektowe musiały zawierać oryginalne innowacyjne rozwiązania różnego rodzaju problemów w zakresie nauk technicznych i przyrodniczych, a także propozycję ich zastosowania w praktyce.

Wielki sukces w Olimpiadzie odniosła reprezentantka Polski Nina Mazurewicz. Uczennica drugiej klasy o profilu matematyczno-fizycznym w gdyńskim III LO im. Marynarki Wojennej, zaprezentowała projekt maszyny zasilanej dźwiękiem oraz pomysł na jej przyszłe wykorzystanie. Co ciekawe, regulamin Olimpiady zakłada, że osoba prezentująca swój projekt robi to w wybranym przez siebie stroju ludowym. Nie inaczej było w przypadku gdynianki, co zresztą widać na zdjęciu. Warto zaznaczyć, że opiekunem naukowym złotej medalistki jest Marta Mąkosa, nauczycielka fizyki w III LO - cieszy się Wiesław Kosakowski - dyrektor gdyńskiej Trójki.

Data dodania artykułu: 2014-05-13
Autor artykułu: źródło -UM Gdyniastat4u