SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Ostrołęka: przeprawa tymczasowa na Narwii otwarta
W Ostrołęce oddano mieszkańcom do użytku tymczasowy most przez Narew. Koszt inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł. W uroczystym przecięciu wstęgi na nowym obiekcie wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

W otwarciu m.in. Senator Robert Mamątow, Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, Marcin Grabowski Kierownik Delegatury MUW w Ostrołęce, Dowódca 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia Bogdan Propok, Wiceprezes Energa Wytwarzanie Adam Galanek oraz Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski.

- Żeby gospodarka i przedsiębiorstwa się rozwijały, żeby ludzie mieli lepszy dostęp do pracy potrzebne są dobre i bezpieczne drogi. Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w takim przedsięwzięciu jak otwarcie nowej przeprawy. Szczególnie ważnej dla komunikacji między jedną stroną Narwi a drugą z Ostrołęką – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki, Sylwester Dąbrowski.

Inwestycję wsparli żołnierze z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, którzy w niespełna miesiąc złożyli stalową konstrukcję, która stanowi bazę przeprawy tymczasowej.

Słowa uznania w kierunku wszystkich, którzy pomogli w stworzeniu nowego mostu skierował gospodarz miasta Janusz Kotowski. - Chcę podziękować za to, że w intencjach każdego z nas była gotowość służby drugiemu człowiekowi. Bo most nie jest dla prezydenta, nie jest dla senatora, nie jest dla dyrektorów czy urzędników, nawet nie dla żołnierzy. Most jest dla mieszkańców naszego miasta. Dzisiaj myślę, że przedsiębiorcy i wszyscy mieszkańcy mogą powiedzieć, że samorząd i wszyscy, którzy zechcieli Ostrołęce pomóc wypełnili zadanie.

Uroczyście przecięto wstęgę, a obiekt pobłogosławił ks. infułat Zygmunt Żukowski. Inwestycję udało się realizować dzięki środkom finansowym pochodzącym z budżetu państwa oraz Grupy Energa.

Z przeprawy tymczasowej będą mogli korzystać tylko kierowcy samochodów ciężarowych, którzy uzyskają odpowiednie zezwolenie. Są one wydawane dla przedsiębiorców z miasta i powiatu ostrołęckiego. Utrzymane zostają objazdy Ostrołęki dla ciężarowego ruchu tranzytowego.

Data dodania artykułu: 2018-01-04
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u