SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,POLICJANT URATOWAŁ DZIECKO TONĄCE W MORZU
Wczoraj dolnośląski policjant, który wypoczywał nad morzem z rodziną odnalazł w wodzie 3- latka, który zaginął na plaży i był poszukiwany przez rodziców. Chłopiec był nieprzytomny, został przekazany innym osobom, które rozpoczęły resuscytację.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 17:00 w Trzęsaczu. Przebywający na urlopie z rodziną sierż. sztab. Artur Dyjankiewicz spostrzegł, że plażowicze grupują się przy linii brzegowej. Okazało się, że chłopiec, który plażował z rodziną kilkadziesiąt metrów dalej zaginął. Grupa osób podjęła poszukiwania na plaży, natomiast pan Artur wspólnie z ratownikiem weszli do wody. Po kilkuminutowym przeszukiwaniu akwenu przy falochronie policjant odnalazł nieprzytomnego chłopczyka. Dopłynął z nim do brzegu i przekazał ratownikowi wodnemu, który podjął resuscytację.

Na miejsce przyjechał patrol pełniący służbę w pasie nadmorskim. Jeden z mundurowych przejął czynności reanimacyjne od ratownika ze względu na jego zmęczenie i resuscytował chłopca aż do przylotu śmigłowca pogotowia. Trzylatek w stanie ciężkim obecnie przebywa w szpitalu. Sierż. sztab Artur Dyjankiewicz służy w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu w województwie dolnośląskim.

Data dodania artykułu: 2019-07-26
Autor artykułu: mat prasowe MSWiAstat4u