SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Para Prezydencka z wizytą w II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie
W poniedziałek 26 października Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Wzięli udział w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej hrabiemu Janowi Szembekowi, polskiemu dyplomacie okresu międzywojennego, który był absolwentem tego liceum.

Andrzej Duda, który w latach 1987–91 był uczniem tego liceum zaznaczył, że to ważne wydarzenie o charakterze politycznym.

- Jeżeli mówimy o polityce historycznej, to mówimy o tym właśnie, że ona przede wszystkim musi być skierowana do polskiej młodzieży. Sam kilka lat temu jako minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego zostałem przez pana prezydenta wydelegowany, by towarzyszyć panu prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu, który uczestniczył w tej szkole w odsłonięciu tablicy upamiętniającej dwóch wybitnych ludzi polskiej dyplomacji okresu międzywojennego: braci Edwarda i Rogera Raczyńskich Są też tablice upamiętniające generałów II Rzeczypospolitej, także absolwentów tej szkoły – mówił prezydent Andrzej Duda.

Jak dodał, jest bardzo dumny z tego, że w szkole, którą ukończył, pamięć historyczna jest starannie pielęgnowana.

Prezydent wziął też udział w uroczystości odznaczenia dyrektora II LO Marka Stępskiego Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolskim, za działalność na rzecz szkoły.

Data dodania artykułu: 2015-10-27
Autor artykułu: www.krakow.plstat4u