SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Rzeszowskie Karty Miejskie jako karty czytelnika Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie informuje przyszłych i obecnych użytkowników, że imienne Rzeszowskie Karty Miejskie, będące nośnikami elektronicznych biletów komunikacji miejskiej, mogą być stosowane w systemie bibliotecznym jako karty czytelnika. Do obsługi czytelników w bibliotekach służyć będzie kod kreskowy zamieszczony na karcie.

Osoby posiadające Rzeszowską Kartę Miejską wystawioną na swoje nazwisko, mogą wykorzystać e-kartę zapisując się do filii miejskich, do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, a w niedługim czasie również do Wypożyczalni Muzycznej.

Po zarejestrowaniu e-karty w systemie bibliotecznym Rzeszowskie Karty Miejskie będzie można stosować podczas wypożyczania i zwrotu egzemplarzy książek, audiobooków i filmów w bibliotekach.

Ponadto, czytelnicy, którzy zapiszą się do biblioteki z użyciem e-karty będą mogli przy pomocy jej numeru zamieszczonego obok kodu kreskowego:
– logować się na własne konto czytelnicze online i zarządzać nim – sprawdzając terminy zwrotu wypożyczonych książek, przedłużając okres wypożyczenia egzemplarzy, zamawiając książki za pośrednictwem Internetu,
– logować się do portalu E-biblioteka /e-biblioteka.rzeszow.pl/ i korzystać z zamieszczonych tam zdigitalizowanych ponad 360. płyt winylowych (pełne wersje utworów z nośników audio dostępne są wyłącznie osobom zapisanym do WiMBP w Rzeszowie).

Osoby, które nie są czytelnikami WiMBP w Rzeszowie zapraszamy do biblioteki z własną, imienną e-kartą oraz z ważnym dokumentem tożsamości w celu dokonania zapisu do biblioteki.

Szczegóły na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl

Data dodania artykułu: 2015-10-08
Autor artykułu: www.rzeszow.pl
stat4u