SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,SIERŻ. SZTAB. MARTA MYSUR W GRONIE SPORTOWCÓW ROKU
Sierż. sztab. Marta Mysur z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi została przez czytelników Dziennika Łódzkiego doceniona w plebiscycie „Sportowiec Roku 2018”. Po raz 48. Dziennik Łódzki zorganizował plebiscyt Sportowiec Roku w regionie łódzkim, ale po raz pierwszy w zmienionej formule. Otóż tytuł Sportowca Roku 2018 przyznała specjalna kapituła złożona z najważniejszych osób łódzkiego sportu. Czytelnicy natomiast wybierali najpopularniejszych sportowców w 6 kategoriach: Junior Roku - dziewczynki, Junior Roku - chłopcy, Sportowiec Roku - kobiety, Sportowiec Roku - mężczyźni, Trener Roku oraz Drużyna Roku.

Marta Mysur z Tomaszowskiej Akademii Taekwondo na początku października 2018 r. zaliczyła także swój debiut w kickboxingu. Cały czas nie zwalnia tempa. Na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu we Wrocławiu wywalczyła w formule pointfighting i kicklight w kat. -60 kg dwa złote medale i brązowy krążek w formule K1 w kat. -60 kg. Była jedyną zawodniczką, która startowała we wszystkich trzech formułach. Jej dorobek medalowy sprawił, że była najbardziej utytułowaną zawodniczką turnieju.

Policjantka była też doceniona przez Komendanta Głównego Policji. St.sierż. Marta Mysur w 2015 roku została uhonorowana Brązową Odznaką Policyjnej Sprawności Fizycznej, a w 2018 roku Srebrną.

Sierż. Marta Mysur urodziła się 17 sierpnia 1989 roku w Łasku. Do Policji wstąpiła w 2012 roku. Od 15 lat trenuje taekwondo. Szkoli się pod okiem Tomasza Leszkowicza III Dan z CSA w Dabrowie Białostockiej Zdobyła stopień mistrzowski IV dan i od października 2013 r. jest zawodniczką reprezentacji Polski.

Ma wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką uzależnień oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie ekspertyzy dokumentów i badania pisma ręcznego. Planuje rozwijać się na studiach doktoranckich.

Jest medalistą każdych zawodów międzynarodowych i krajowych, w których uczestniczy a jej dorobek sportowy jest naprawdę imponujący.

Data dodania artykułu: 2019-02-06
Autor artykułu: mat prasowe MSWiAstat4u