SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych
II wicewojewoda Mariusz Trepka wziął udział w spotkaniu z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Najwybitniejszym uczniom w województwie wręczono listy gratulacyjne oraz nagrody.

Życzę Wam, droga młodzieży, abyście nie usiedli na laurach, tylko w dalszym ciągu podnosili swoje umiejętności i kwalifikacje. W przyszłości natomiast, następnych nagród i wielu wyróżnień. To właśnie Wy będziecie kształtować świadomość naszego województwa i naszej ojczyzny. Także to od Was będzie zależało w przyszłych latach jak Polska nasza będzie się rozwijać – mówił wicewojewoda Trepka.

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 uczniów gimnazjów, liceów i szkół kształcących w zawodzie wraz z opiekunami, a także kilkunastu dyrektorów najlepszych placówek.

Olimpiady Przedmiotowe i Turnieje Zawodowe to coroczne konkursy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dotyczą one wybranych dziedzin wiedzy, a uzyskanie tytułu finalisty w szeregu przypadków zwalnia z obowiązku pisania egzaminu maturalnego lub zawodowego z danego przedmiotu oraz może być dodatkowym atutem podczas naboru na studia wyższe.

Data dodania artykułu: 2016-09-20
Autor artykułu: Śląski UWstat4u