SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szarża wielkich serc w Łodzi
Wielka Szarża WOŚP wraca na ul. Piotrkowską. 11 stycznia na najpiękniejszej ulicy Łodzi pojawią się parady jeździeckie, zaprzęgi konne, zabytkowe pojazdy oraz...miasteczko słowian.
Konie w efektownym stylu wracają na Pietrynę. Jeszcze podczas jej remontu dostawałem masę pytań, kiedy szarża wróci w to miejsce i mogę z dumą ogłosić, że właśnie wracamy - mówi Piotr Czyżewski, Naczelnik Oddziału Prewencji Straży Miejskiej i szef sztabu WOŚP Straży Miejskiej.

Formowanie szyku rozpocznie się o godz. 13, zaś uroczysta parada już o 14.
- Pojawią się zaprzęgi konne, przedstawiciele poszczególnych stajni, jeźdźcy zawodowi, hodowcy, ale także po prostu miłośnicy koni - dodaje Maria Antoniewicz- Połeć z klubu jeździeckiego „Zbyszko". Nie zabraknie atrakcji przygotowanych przez grupy rekonstrukcyjne. Witosław Madej z Grupy Rekonstrukcyjnej Ród Dębowego Liścia zapowiada, że zaplanowano m.in. warsztaty wojenne, pokazy walk, chętni będą mogli spróbować strzelania z łuku, a miłośnicy kulinariów własnoręcznie wypiec podpłomyki.

A to nie koniec atrakcji.
- Nadal czekamy na chętnych, którzy swoimi pomysłami wzbogacą festyn wielkich serc. Zainteresowani są proszeni o kontakt ze Strażą Miejską (ul. Kilińskiego 81) lub Piotrem Czyżewskim, Naczelnikiem Oddziału Prewencji Straży Miejskiej i szefem sztabu WOŚP Straży Miejskiej - zachęca Piotr Kurzawa z Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ.

Data dodania artykułu: 2014-12-04
Autor artykułu: źródło-www.uml.lodz.plstat4u