SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,TRZY OSOBY ZATRZYMANE I TYMCZASOWO ARESZTOWANE ZA OSZUSTWA
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w ramach kontynuacji czynności w sprawie licznych oszustw zatrzymali kolejne trzy osoby. Tym razem policjanci działali w Suwałkach. Przy współpracy z tamtejszymi funkcjonariuszami oraz policjantami wydziału kryminalnego południowopraskiej komendy zatrzymali 2 obywatelki Ukrainy, 44-latkę i 39-latkę oraz 28-letniego mężczyznę. Cała trójka usłyszała zarzuty, zastosowano wobec nich tymczasowy areszt.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją prowadzą postępowanie dotyczące licznych oszustw. W ubiegłym roku, w czerwcu, do sprawy najpierw została zatrzymana i objęta dozorem, a następnie, po rozszerzeniu zarzutów, tymczasowo aresztowana obywatelka Ukrainy. Na podstawie zebranych zeznań świadków, przeprowadzonych czynności operacyjnych zgromadzono dowody świadczące o tym, że 26-latka otrzymywała na swoje konto pieniądze, które nadawcy przekazywali myśląc, że trafiają one do jednego z urzędów. W trakcie wykonywania czynności w ramach tego postępowania śledczy ustalili, że podejrzanych jest więcej. Jedną z takich osób miał być mężczyzna, który zajmował się nadawaniem na poczcie do poszczególnych odbiorców przesyłek z poleceniem zapłaty. I właśnie na poczcie 27-letni Tomasz L. został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt przesyłek, które zostały poddane oględzinom, łącznie opiewały na kwotę ponad 190 tysięcy złotych. 27-latek usłyszał 30 zarzutów usiłowania dokonania oszustwa. Na podstawie wniosku prokuratury w sądzie zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

Kolejnym etapem w sprawie były działania przeprowadzone w Suwałkach. To tam prowadził trop do kolejnych podejrzanych. Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z kryminalnymi z poludniowopraskiej komendy i we współpracy z funkcjonariuszami suwalskiej komendy zatrzymali trzy osoby, przeszukali 8 miejsc zamieszkania, zabezpieczyli komputery, tablety, przenośne nośniki pamięci, telefony, dokumenty oraz gotówkę. Dwie obywatelki Ukrainy, 39-latka i 44-latka oraz 28-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. 39-latka dodatkowo posiadała krzew konopi indyjskiej oraz amfetaminę. 28-latkowi ogłoszono 10 zarzutów, natomiast 44-latce 21 zarzutów, a 39-latce - 17.

Data dodania artykułu: 2019-07-05
Autor artykułu: mat prasowe MSWiAstat4u