SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Tydzień ze sztuką współczesną
W tym tygodniu na białostockich scenach po raz 31. zagoszczą artyści z różnych stron świata. Między 18 a 22 maja odbędą się Dni Sztuki Współczesnej. Festiwal, na który wielu czeka cały rok

W tym roku gośćmi Białostockiego Ośrodka Kultury będą: Compagnie Kumulus (Francja), Zbigniew Libera, Korniag Theatre (Białoruś), Teatr Studio i Teatr Malabar Hotel, Teatr Montownia i Teatr Papahema, TO-EN Butoh Company, Cloud Theater, Teatr Kana, Lech Janerka, Smolik i Kev Fox, Bovska.

Główne atrakcje rozpoczną się w środę, 18 maja. O godz. 17.30 i 21.30 w Akademii Teatralnej przy ul. H. Sienkiewicza 14 Teatr Studio i Teatr Malabar Hotel zaprezentują spektakl „Ćwiczenia stylistyczne”. Bilety na wszystkie spektakle i pokazy kupić można w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5, tel. 85 746 1320) oraz na www.bok.bialystok.pl (nie dotyczy warsztatów). Sprzedaż internetowa kończy się na dobę przed wydarzeniem.

Festiwal skierowany jest do osób ceniących odważne i nowatorskie projekty artystyczne, gotowych na spotkania z twórcami o wyraźnej wizji.

– Dni Sztuki Współczesnej organizowane są w Białymstoku od 1985 roku – przypomina zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Przez lata festiwal ten wyrósł na jedną z czołowych imprez Białostockiego Ośrodka Kultury oraz najstarsze i największe tego typu wydarzenie w regionie.

Festiwal bazuje głównie na teatrze, ale wzbogacają go także inne gatunki: sztuki wizualne, muzyka, spotkania z artystami oraz cykl East Side Street Art. To pięciodniowe spotkanie ze sztuką zakończy się w niedzielę, 22 maja. Na ten dzień zaplanowano aż pięć wydarzeń – ostatni wystąpi Korniag Theatre z Białorusi. O godz. 20.30 pokaże spektakl „The Latent Men”. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie www.dsw.bialystok.pl.

Data dodania artykułu: 2016-05-17
Autor artykułu: www.bialystok.plstat4u