SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uczniowie zamigali, chór zrobił furorę. Jubileusz 70-lecia
Powstała w 1946 roku. W miniony piątek uroczyście obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Mowa o Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza przy ulicy Królowej Jadwigi. W uroczystości wzięło udział kilkaset osób.

Dyrekcja oraz nauczyciele przygotowywali się do tego wydarzenia od wielu miesięcy. Zaprosili na uroczystość byłych nauczycieli, absolwentów, obecnych uczniów i mnóstwo innych znakomitych gości. Ci oczywiście dopisali. Spotkanie w wyremontowanej w tym roku sali gimnastycznej rozpoczęło się o godzinie 11 od przypomnienia przez dyrektorkę Stanisławę Kaselę historii szkoły. Później był czas na podziękowania, życzenia oraz gratulacje.

- Gratuluję szkole tak pięknego jubileuszu – mówił prezydent Krzysztof Soska. – Cieszę się, że uczniowie tak wspaniale i entuzjastycznie odpowiadają na pytanie, że lubią swoją szkołę. Chciałbym na ręce pani dyrektor przekazać prezenty dla uczniów, gry, albumy i inne oraz życzyć dalszych sukcesów. Podczas uroczystości zaprezentował się utworzony na tę okazję chór szkolny pod batutą Izabeli Rucińskiej, który nagrodzony został gromkimi brawami. Na koniec pierwszej części wystąpiły dzieci, które piosenkę zaśpiewały w języku migowym. Było to jednocześnie podsumowanie akcji, którą przed paroma miesiącami zainicjowała nauczycielka Aneta Kus. Wtedy SP5 została pierwszą szkołą w województwie i drugą w Polsce, która rozpoczęła naukę z języka migowego. Najmłodsi tym samym po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentowali swoje umiejętności.

- Wszystkim wam dziękuję i niezmiernie cieszę się z tego, że dzisiaj jesteśmy tutaj razem – mówiła wzruszona dyrektor Stanisława Kasela. – Również uczyłam się w tej szkole i jestem z tego bardzo dumna. Niesamowicie wspominam te lata. Szkoła ma bardzo bogatą historię, wciąż się zmieniamy, ciężko pracujemy, by uczniom było jak najlepiej.

Druga część jubileuszu przeniosła się na boisko szkolne, gdzie przygotowany został festyn. Na scenie znowu można było posłuchać piosenek zespołu TAB w wykonaniu chóru Izabeli Rucińskiej. Prezentowali się również młodzi tancerze. Wszyscy nauczyciele przebrali się w stroje postaci z bajek i wspólnie z dziećmi świętowali 70-lecia swojej szkoły.

Data dodania artykułu: 2016-06-12
Autor artykułu: UM Szczecin
stat4u