SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Uroczysta Wigilia Wojewódzka

W Pałacu Poznańskiego odbyła się uroczysta Wigilia Wojewódzka z udziałem II wicewojewody łódzkiego Krzysztofa Ciecióry, który odebrał z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju i złożył wszystkim serdeczne świąteczne życzenia.

 Chciałbym Państwu życzyć, aby ten płomień w sposób symboliczny płonął w nas przez cały rok. Pamiętajmy o tym, że istota naszej wspólnoty narodowej jest zapisana w naszych korzeniach. Pamiętajmy więc, abyśmy o tych naszych rodzinnych tradycjach nie zapominali, a  w czasie Świąt Bożego Narodzenia szczególnie je kultywowali. Życzę, abyśmy tworząc tą wspólnotę spełniali marzenia nasze, naszych ojców, jak również przyszłych pokoleń- powiedział wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.

Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości przełamali się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

W  wydarzeniu udział wzięli również: wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, kombatanci, osoby represjonowane przez system komunistyczny, Rodzina Katyńska, biskupi kościołów chrześcijańskich, przedstawiciele władz samorządowych. Oprawę muzyczną zapewnił Mały Chór Wielkich Serc.

Data dodania artykułu: 2019-12-24
Autor artykułu: Łódzki UWstat4u