SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,W Toruniu dwójka do parkomatów
Dwie firmy są zainteresowane zainstalowaniem i obsługą nowych parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania. 31 marca 2014 r. toruńscy drogowcy otworzyli oferty na realizację tego zadania.Najtańszą ofertę złożyła grudziądzka firma City Group S.A., wyceniając usługę na 5.146.044,48 zł. Nieco droższą - bydgoska firma Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o. o., kalkulując ofertę na 5.318.398,18 zł.
Nowe urządzenia w Strefie Płatnego Parkowania powinny zacząć działać 1 sierpnia 2014 r. Wtedy to kończy się zawarta w 2009 roku umowa na dzierżawę obecnych 75 urządzeń.

Nowe parkomaty to nowe rozwiązania techniczne. Toruńscy drogowcy chcą, aby kierowcy za postój mogli płacić nie tylko bilonem, ale także płatniczą kartą zbliżeniową. Z takiej możliwości korzystają obecnie kierowcy w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

To nie jedyne nowoczesne i wygodne rozwiązania. MZD oczekuje, że w parkomatach będzie można uiszczać opłatę dodatkową (określaną potocznie jako karę) otrzymaną w przypadku nieopłaconego parkowania. Stanowiłoby to duże ułatwienie nie tylko dla kierowców odwiedzających nasze miasto, ale także i dla mieszkańców. Po otrzymaniu wezwania sprawę będzie można załatwić w parkomacie, a nie jak to jest obecnie jedynie w kasie MZD.

Nowe urządzenia zostaną przystosowane do obsługi karty miejskiej, której wprowadzenie planowane jest w 2015 roku w ramach projektu kolei metropolitalnej BiT City.

Parkomaty mają być wyposażone w baterie słoneczną i akumulatory. Nie będzie więc konieczności ich podłączania do energii elektrycznej. Dodatkowo biuro strefy będzie wyposażone w stanowisko, które za pomocą łączności GPRS będzie otrzymywało bieżące informacje na temat pracy i poprawności działania parkomatów.

Umowa na parkomaty zostanie zawarta na 6 lat.

Więcej wiadomości z Torunia na: www.torun.pl

Data dodania artykułu: 2014-03-31
Autor artykułu: źródło -www.torun.pl
stat4u