SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Waszą siłą jest pasja - Beata Kempa w Świętokrzyskim
Z ratownikami medycznymi z powiatu staszowskiego spotkała się szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa oraz wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. W spotkaniu w miejscowym szpitalu uczestniczyła wojewoda Agata Wojtyszek.

Podczas wizyty minister przekazała wszystkim pracownikom ratownictwa medycznego podziękowania i życzenia od premier Beaty Szydło: „Każdego dnia toczycie walkę o życie i zdrowie bliźniego. Dysponujecie specjalistyczną wiedzą, którą cały czas rozwijacie i z coraz lepszym wyposażeniem. Ale waszą siłą jest pasja – by być ratownikiem trzeba pasji i gotowości do poświecenia, trzeba empatii i równocześnie profesjonalizmu, by stawić czoła wyzwaniom” – czytamy w liście od szefowej rządu.

Beata Kempa przekazała również szpitalowi nowoczesny ambulans zakupiony na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. To pierwsza z dziesięciu karetek, które zostaną rozdysponowane w całym kraju. - Zgodnie z postanowieniami ustawy o zabezpieczeniu organizacji wizyty ojca świętego Franciszka w Polsce, a także Światowych Dni Młodzieży, zobowiązaliśmy się, że sprzęt, który zostanie zakupiony na owo zabezpieczenie, będzie sukcesywnie przekazywany i będzie służył mieszkańcom naszego kraju, będzie służył chorym, cierpiącym, będzie podstawowym sprzętem dla tych, którzy w sposób profesjonalny niosą pomoc – mówiła minister.

Wiceminister Marek Tombarkiewicz poinformował natomiast, że przygotowany jest już projekt ustawy upaństwawiający ratownictwo medyczne. – System Państwowego Ratownictwa Medycznego nie służy zarabianiu pieniędzy, a ratowaniu życia ludzkiego i podniesienie poziomu bezpieczeństwa obywateli. W projekcie znalazły się również zapisy o zapewnieniu bezpieczeństwa zatrudnienia przez dobrze opłacane etaty dla pracowników, jak i o trzyosobowych zespołach podstawowych – zapewniał wiceminister.

Data dodania artykułu: 2016-10-15
Autor artykułu: Świętokrzyski UWstat4u