SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wejherowo - Na tarasie jak na pokładzie statku
W sobotę 10 maja został otwarty taras widokowy na dachu Filharmonii Kaszubskiej. Otwarcie tarasu było wydarzeniem wpisanym w Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowanych w całej Polsce przez Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury.
Podczas otwarcia tarasu, z którego rozpościera się ładny widok na miasto i okolicę, prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt powiedział, że Wejherowo, jak i inne miasta w Polsce pokazują mieszkańcom, co udało się zrobić w okresie ostatnich 10 lat ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

- Pokład na naszym statku, który nazywa się Filharmonia Kaszubska, to miejsce które polecamy mieszkańcom i turystom w okresie letnim podczas bezdeszczowej pogody. Jest tutaj fajna przestrzeń, z której możemy patrzeć na miasto, na kalwarię i zieleń, ale także spędzać przyjemnie czas. Chcemy, żeby Wejherowo było miastem przyjaznym, sympatycznym i atrakcyjnym, z którego możemy się cieszyć i być z niego dumni – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt.

- Na tarasie widokowym zamontowane są lunety, przez które można oglądać miasto z bliższej perspektywy. Z tej wysokości przy dobrej widoczności jesteśmy w stanie zobaczyć przez lunety np. wiatraki nadmorskie w Gniewinie oraz okoliczne wzgórza morenowe. Jesteśmy w trakcie nabywania leżaków, aby w porze letniej można było tutaj korzystać z kąpieli słonecznych na tarasie lub czytać książki i prasę – mówi Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury. - Zachęcam do odwiedzania tego cudownego miejsca. Można tu poczuć się jak na pokładzie statku.

Data dodania artykułu: 2014-05-15
Autor artykułu: źródło - UM Wejherowostat4u