SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Wypadek na przejeździe kolejowym w gm. Piekoszów
24 marca 2019 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pociągu z samochodem osobowym. Na miejscu zdarzenia okazało się, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Lesica doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Częstochowa- Kielce i samochodu osobowego marki Nissan Primera. W momencie przybycia zastępów Straży Pożarnej trzy osoby podróżujące samochodem znajdowały się poza pojazdem i do czasu przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego przebywały pod opieką strażaków, którzy prowadzili wsparcie psychiczne.

W chwili zderzenia w pociągu podróżowało 77 osób. Pasażerowie podróżujący pociągiem nie odnieśli żadnych obrażeń i pod opieką kierownika pociągu, udali się na pobliski peron w miejscowości Rykoszyn, skąd odjechali w dalszą podróż kolejnym pociągiem. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana w obu kierunkach, natomiast ruch kolejowy odbywał się jednym torem z ograniczeniem prędkości w miejscu wypadku.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu przejazdu kolejowego, sorpcji plamy substancji ropopochodnej oraz odłączeniu instalacji elektrycznej i LPG w pojeździe osobowym. Na miejsce zdarzenia przybyły następujące służby: policja, Straż Ochrony Kolei, zawiadowca PKP, kontroler drogowy Zakładu Linii Kolejowych Kielce - przewodniczący Komisji Kolejowej. Po zakończeniu czynności przez policję, pojazdy zostały przekazane właścicielom.

W działaniach brało udział pięć zastępów Straży Pożarnej i 17 ratowników.

Data dodania artykułu: 2019-03-28
Autor artykułu: asp.sztab. Marcin Haluch
stat4u