SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Święto flagi w Bydgoszczy
2 maja to od 13 lat Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia barw narodowych.

Uroczystości związane ze świętem flagi rozpoczęły się w samo południe na placu Wolności od odegrania hymnu narodowego i podniesienia flagi. Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego reprezentowała zastępca Anna Mackiewicz. Obecny był przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński, parlamentarzyści, przedstawiciele władzy państwowej i samorządowej, a także mieszkańcy.

O oprawę muzyczną uroczystości zadba Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.

Wywieszenie symboli narodowych to oznaka pamięci o tradycji, korzeniach i tożsamości narodowej, dumy z osiągnięć demokratycznej i nowoczesnej Polski. Biało-czerwone, dumnie powiewające na wietrze barwy można w tych dniach dostrzec: na budynkach urzędów, na ulicach, pojazdach komunikacji miejskiej, czy na prywatnych posesjach.

Wzorem lat ubiegłych, barwy narodowe spowiły w godzinach wieczorno-nocnych budynek ratusza.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy od 2004 r. 2 maja przypada także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Dzień później natomiast świętujemy Dzień Konstytucji 3 Maja – tzw. Ustawa Rządowa z dnia 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po amerykańskiej) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Data dodania artykułu: 2016-05-03
Autor artykułu: www.bydgoszcz.plstat4u