SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,20 lat Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologi
Był tort, szampan, kwiaty i prezenty urodzinowe. W czwartek 24 października w Hotelu Vulcan w Szczecinie Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii świętowało swój okrągły jubileusz. W uroczystych obchodach 20-lecia wzięło udział 135 osób.

W 1999 roku na Politechnice Szczecińskiej powstało Biuro Programów Międzynarodowych, które miało wspierać naukowców uczelni we współpracy międzynarodowej w pozyskiwaniu możliwości wyjazdów zagranicznych dla studentów.

Od 2013 roku siedzibą Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest poprzemysłowy budynek Zakładów Odzieżowych DANA (ul. Jagiellońska 20-21), który przez ZUT został zmodernizowany i z powodzeniem służy pracownikom uczelni oraz jej partnerom biznesowym. Obecnie jednostka zatrudnia 25 osób, które prowadzą działalność doradczą i szkoleniową dla przedsiębiorców, naukowców, studentów oraz absolwentów uczelni w zakresie transferu technologii, finansowania badań i wsparcia przedsiębiorczości akademickiej.

Podczas oficjalnej części na scenie Joanna Niemcewicz odebrała życzenia od prof. Jacka Przepiórskiego prorektora ds. nauki ZUT w Szczecinie, Jacka Wójcikowskiego dyrektora Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego i pracowników RCIiTT, którzy podarowali jej pamiątkowy artykuł prasowy z przyszłości życząc „wielu sukcesów i dalszego rozwoju”.

Prezentem dla gości były występy przygotowane przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Na scenie pojawili się Michał Janicki, Sylwia Różycka i Felipe Cespedesa Sanchez.

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii (RCIiTT) rocznie obsługuje ponad 300 przedsiębiorców z woj. zachodniopomorskiego. Przez ostatnie 20 lat pracownicy Centrum przeprowadzili 18 tys. konsultacji, 750 szkoleń i warsztatów, w których wzięło udział ponad 13 tys. osób.

Data dodania artykułu: 2019-10-28
Autor artykułu: mat prasowe PSzstat4u