SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Premier podczas Tweetup w KPRM o odpowiedzialności mediów za informację
To kolejne spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów z dziennikarzami i internetowymi liderami opinii. "Cieszę że możemy porozmawiać w luźniejszej atmosferze, bardziej otwartej i transparentnej o nurtujących wszystkich sprawach" – powiedział szef rządu witając zgromadzonych w Kancelarii Premiera.

Pytania uczestniczących w spotkaniu dziennikarzy dotyczyły m.in. edukacji historycznej, sytuacji Polaków po Brexicie, inwestycji i infrastruktury. Podczas rozmów poruszany był też temat projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, który zakłada stworzenie sieci dostępu do Internetu łączącej wszystkie szkoły w Polsce. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, media to czwarta władza, więc rozmawiamy jak władza z władzą właśnie przede wszystkim po to, żeby informacje dotarły do społeczeństwa, dzięki Wam, w sposób możliwie prawdziwy.

W trakcie Tweetupu szefowi rządu towarzyszyli m.in.: wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, minister nauki i szkolnictwa wyższego Anna Zalewska, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Data dodania artykułu: 2019-01-23
Autor artykułu: mat prasowe KPRMstat4u