SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Pamiętaj chemiku młody...
Wlewać wodę do kwasu czy kwas do wody? To tylko jedno z wielu pytań, na które w następnym tygodniu będzie można znaleźć odpowiedź w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących.

Placówka już szósty raz organizuje warsztaty chemiczne "Młody chemik eksperymentuje". Tegoroczna edycja będzie dotyczyć żywności.

- Ich celem jest rozbudzenie zainteresowań uczniów chemią - tłumaczy dyrektor szkoły, Marek Mariański. - Gimnazjaliści, samodzielnie, ale pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek z technikum analizy chemicznej i ochrony środowiska oraz nauczycieli chemii badać będą próbki m.in. jogurtów, soków, serków.

W poniedziałek i we wtorek (25-26 kwietnia, w godz. 9:00-14:00) olsztyńską szkołę odwiedzi ok. 300 gimnazjalistów z całego województwa. Będą goście z Kinkajm, Sępopola, Łankiejm, ale także ze stolicy regionu i okolic.

Dzień po warsztatach w Chemiku odbędzie się natomiast Dzień Otwarty. Uczniowie gimnazjów będą mogli poznać ofertę szkoły, zwiedzić placówkę, samodzielnie wykonać doświadczenia chemiczne.

Początek dnia otwartego w szkole przy ul. Kołobrzeskiej 29 w środę (27 kwietnia) o 9:00.

Data dodania artykułu: 2016-04-25
Autor artykułu: UM Olsztynstat4u