SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkajmy się w EC1!
Mateusz Janecki, kierownik Działu Zadań Komercyjnych i Wydarzeń oraz Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium podsumowali dziś sukcesy EC1, które rozkręca się na arenie kulturalnej Łodzi.

Główną atrakcją jest najnowocześniejsze w Polsce Planetarium, oferujące różnorodne pokazy kosmosu. Od momentu jego powstania, czyli pięciu miesięcy, odbyło się tu ok. 800 pokazów, w których uczestniczyło ponad 62 tys. widzów.

Nie tylko Planetarium cieszy się wielką popularnością, instytucja EC1 gości w swoich murach wiele wydarzeń kulturalnych. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w instytucji pojawiło się ok. 7,5 tys. zwiedzających, na spektaklach w ramach Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych frekwencja wynosiła 3 420 widzów. W ramach innych wydarzeń, w które zaangażowała się instytucja, czyli Senioralia, Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki oraz Dni Otwartych Funduszy Europejskich, EC1 odwiedziło ponad 500 osób. Realizowane w maju wycieczki biletowane gromadziły średnio ok. 100 zwiedzających dziennie.

EC1 wychodzi także z nową ofertą. W Planetarium wraz ze zmianą sezonu, pokaz gwiazdozbioru wiosennego zastąpi gwiazdozbiór letni. W czerwcu do repertuaru powróci również pokaz specjalny, czyli bardzo popularne widowisko muzyczne Pink Floyd „The Wall". W EC1 odbędzie się również gala finałowa Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru „Złota Nitka". Od przyszłego miesiąca z kolei ruszą przygotowania do Festiwalu Transatlantyk, którego większość wydarzeń będzie miała miejsce właśnie w EC1.

Data dodania artykułu: 2016-05-30
Autor artykułu: www.uml.lodz.plstat4u