SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,PIELGRZYMI RUSZYLI DO CZĘSTOCHOWY
4 sierpnia 2016 r. spod katedry śś. Janów wyruszyła 38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę.

Toruńskie grupy dołączyły do pielgrzymów, którzy 1 sierpnia wyruszyli z Działdowa i Lubawy, 2 sierpnia - z Nowego Miasta Lubawskiego, Grudziądza i Wąbrzeźna i 3 sierpnia - z Brodnicy. O godz. 6.00 Biskup Toruński odprawił w katedrze śś. Janów nabożeństwo w intencji pielgrzymki. Po nim tradycyjnie wzdłuż ul. Kopernika uformowała się kolumna marszowa i pątnicy wyruszyli przez most drogowy na pielgrzymkowy szlak, odprowadzani przez duchowieństwo, władze miasta i województwa. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Maryja”.

Z Torunia wyruszyły: Grupa Biała (Parafia pw. Chrystusa Króla, przewodnik: ks. Adam Czerwiński), Grupa Żółta (parafia pw. św. Józefa, przewodnik: o. Maciej Ziębiec ), Grupa Niebieska (parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, przewodnik: o. Michał Gawryluk) i Grupa Brązowa - św. Alberta (przewodnik: ks. Przemysław Badaczewski).

Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 12 sierpnia i jak w ubiegłych latach będą uczestniczyć we wspólnej Eucharystii dziękczynnej o godzinie 17:00.

Informacje: Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej, kierownik: ks. Łukasz Skarżyński, tel. 725 481 830, e-mail: papaj83@o2.pl

Więcej zdjęć na; www.torun.pl

Data dodania artykułu: 2016-08-05
Autor artykułu: www.torun.plstat4u