SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,"Polska” – wystawa fotografii Wojciecha Milewskiego w NCK
Do 4 grudnia br. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku (Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35) można oglądać wystawę „Polska” autorstwa znanego fotografika Wojciecha Milewskiego. Wernisaż ekspozycji odbył się 16 listopada 2016 r.

– Ta wystawa powstała trochę przez przypadek. W ubiegłym roku prezentowałem na Ukrainie wystawę „Co nam dała »Solidarność«?”. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem, nasi wschodni sąsiedzi powiedzieli mi, że z ciekawością obejrzeliby inne zdjęcia przedstawiające tak zwaną „zwykłą Polskę” moimi oczami. Uznałem, że może i w kraju warto pokazać takie fotografie. Zdjęcia prezentowane na tej wystawie nie reprezentują głównej części mojego dorobku. To niejako podsumowanie części moich zainteresowań z ostatnich pięciu lat, między innymi udziału w plenerach fotograficznych – zaznaczył Wojciech Milewski.

Sylwetkę autora wystawy przedstawiła Małgorzata Kuźma, redaktor naczelna „Magazynu Solidarność”, miesięcznika Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, z którym od lat współpracuje Wojciech Milewski. – Działalność artystyczna Wojtka jest bardzo wszechstronna. Wiele osób zna go głównie jako autora zdjęć dokumentujących historię „Solidarności”, ale jak widać interesują go również inne tematy. Rok 2016 jest wyjątkowy dla Wojtka, ponieważ obchodzi w nim 80-lecie urodzin i 60-lecie pracy artystycznej. Fotografie jego autorstwa pokazują, że nawet w czasach, gdy prawie każdy ma aparat fotograficzny w swoim telefonie komórkowym, wciąż najważniejsze pozostają dobre oko i talent – podkreśliła Małgorzata Kuźma.

Data dodania artykułu: 2016-11-20
Autor artykułu: www.solidarnosc.org.plstat4u