SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,„Bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów”
-Ta wystawa przybliża nas do przekonania, że lasy podkarpackie Bieszczadów, Beskidów, Beskidu Niskiego, Pogórzy są najbogatszymi przyrodniczo lasami w Europie – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński otwierając wystawę „Bogactwo przyrodnicze lasów Podkarpacia i Bieszczadów”.

Ekspozycję otwarto w holu głównym Sejmu RP na I piętrze, z inicjatywy Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego. Wystawa składa się z ponad 50 fotografii ukazujących różnorodność oraz bogactwo przyrodnicze podkarpackich i bieszczadzkich lasów. Na zdjęciach ukazane zostały zwierzęta zamieszkujące lasy tego regionu, wśród nich duże drapieżniki, a także malownicze krajobrazy.

Autorem prac jest Mateusz Matysiak, przyrodnik, fotograf i filmowiec. Z zawodu leśnik, biolog i inżynier środowiska. Autor licznych publikacji, w tym ilustrowanych encyklopedii zwierząt Polski i ptaków.

- Bieszczady są przykładem gdzie gospodarka leśna bardzo dobrze współgra. Jest to jedność w działaniu z kształtowaniem różnorodności biologicznej – powiedział Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

Wystawę można obejrzeć w holu głównym na I piętrze do 26 czerwca br.

Data dodania artykułu: 2017-06-21
Autor artykułu: sejm.gov.pl
stat4u