SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,I posiedzenie Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN
1 października br. rozpoczęła prace Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej drugiej kadencji przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Zależy nam na Waszym głosie w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży. Reforma polskiej edukacji powinna uwzględniać uwagi uczniów, głównych odbiorców wdrażanych zmian – powiedział Maciej Kopeć, podsekretarz stanu w MEN, który otworzył I posiedzenie drugiej kadencji RDiM RP.

Wiceminister Maciej Kopeć wręczył powołania 32 uczniom ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Podczas spotkania wybrano przewodniczącego Rady, którym został Piotr Wasilewski z Suwałk.

– Pierwszy rok pracy Rada ma już za sobą. Współpraca ta, była nowym i wartościowym doświadczeniem. Dlatego też, liczymy na kolejny rok owocnych obrad – dodał wiceminister.

Kadencja Rady potrwa do 30 września 2018 r. Posiedzenia Rady będą zwoływane przez Ministra Edukacji Narodowej. Rada będzie wyrażała opinie i wypracowywała propozycje na posiedzeniach, jak i w trybie korespondencyjnym.

Rada ma charakter konsultacyjny. Zadaniem Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej jest wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży, a także tych związanych z planowanymi zmianami.

Data dodania artykułu: 2017-10-04
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u