SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Po nawałnicach. Wojewoda odwiedza poszkodowanych
Czarna Dąbrówka, Parchowo, Sylczno, Brusy, Wysoka Zaborska, Główczewice, Lotyń, Czersk i Rytel – to miejscowości, które odwiedza dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Spotyka się z poszkodowanymi rodzinami i gospodarzami gmin. Rozmowy dotyczą nie tylko realizacji zadań pomocowych ale też sytuacji konkretnych rodzin i osób, które z różnych względów m. in. zdrowotnych potrzebują dodatkowego wsparcia.

Część z poszkodowanych oprócz zasiłków otrzymała także kontenery mieszkalne ( koszty wynajmu pokrywają budżet państwa w 80 proc. i jednostka samorządu terytorialnego w 20 proc.) Do tej pory ogrzewane kontenery przekazano siedmiu rodzinom z Leśna, Brus, Mydlity i Sylczna (zapotrzebowanie na kontenery zgłaszają wojewodzie władze gminy).

Wojewoda na miejscu sprawdza stan odbudowy zniszczonych budynków mieszkalnych, gospodarczych i infrastruktury komunalnej. Przypomnijmy, że wojewoda o sytuacji poszkodowanych rodzin jest informowany na bieżąco m.in. przez Wydział Polityki Społecznej, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego a także zespól specjalistów z PUW, którzy od kilku tygodni co dzień odwiedzają najbardziej dotkniętych przez żywioł mieszkańców.

Data dodania artykułu: 2017-10-12
Autor artykułu: Pomorski UW
stat4u