SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Szefowa MEN uczestniczyła w Godzinie Kodowania
Minister Anna Zalewska uczestniczyła dziś, 4 grudnia br. w Godzinie Kodowania (The Hour of Code) zorganizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego na warszawskiej Pradze.

Godzinę Kodowania poprowadziła Grażyna Chmielewska – laureatka pierwszego miejsca w Europejskim Konkursie Microsoft MIXathon Challenge i współtwórczyni nowej podstawy programowej z informatyki.

W Godzinie Kodowania wzięli udział także: Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, przedstawiciele zarządu dzielnicy Praga Północ oraz uczniowie klasy IV.

– Kodowanie to znak czasu, to nie tylko nauka logicznego myślenia, świetna zabawa, ale także naturalne przygotowywanie się do tego, że jesteśmy w rewolucji 4.0, bo taka jest nasza rzeczywistość – podkreśliła minister Anna Zalewska.

Szefowa MEN dodała, że zadania wykonywane w ramach Godziny Kodowania były stosunkowo łatwe, dlatego każdy uczeń ma szansę je zrealizować.

Prowadząca Godzinę Kodowania podkreślała z kolei, że uczniowie z dużym entuzjazmem przystępują do tego rodzaju zajęć, ucząc się poprzez zabawę.

– Kodowanie to nauka programowania, która odbywa się w sposób intuicyjny, poprzez zabawę. Układamy kod z bloczków, rozwiązujemy różne łamigłówki, w których bohaterami są postaci z różnych popularnych gier, doskonale znane dzieciom. Każdy kod, który jest napisany poprawnie daje im satysfakcję i radość sukcesu – powiedziała Grażyna Chmielewska.

Godzina Kodowania jest inicjatywą edukacyjną, która ma pokazać, że każdy może nauczyć się podstaw programowania, a zdobyte dzięki temu umiejętności będą przydatne w codziennym życiu. Zajęcia nie mają elitarnego charakteru – mogą odbywać się we wszystkich szkołach i są adresowane do każdego ucznia i nauczyciela. Godzina Kodowania odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, który w tym roku potrwa od 4 do 10 grudnia.

Data dodania artykułu: 2017-12-05
Autor artykułu: mat. prasowe MEN
stat4u