SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Przysucha: noworoczne spotkanie samorządowców
Ponad 300 osób wzięło udział w spotkaniu noworocznym, które miało miejsce w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Artur Standowicz Wicewojewoda Mazowiecki i Krzysztof Murawski Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, rozmów, podsumowania dotychczasowej działalności powiatu oraz omówienia planów na przyszłość. Poruszono także tematy związane ze służbą publiczną w samorządach i w instytucjach państwowych.

Spotkanie zorganizował Marian Niemirski, Starosta Powiatu Przysuskiego. Wzięli w nim udział nie tylko lokalni samorządowcy, ale także parlamentarzyści, władze wojewódzkie, księża, dyrektorzy jednostek, szefowie firm i instytucji. Do grona zebranych samorządowców dołączyli m.in.: Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu, Adam Bielan, Wicemarszałek Senatu, Wojciech Skurkiewicz, Poseł na Sejm RP, Anna Kwiecień Poseł na Sejm RP, Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki, Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu.

Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski w swoim wystąpieniu podziękował zebranym za budowanie małych ojczyzn i zaangażowanie w ich rozwijanie. Podkreślił również, jak ważne w sprawowaniu funkcji publicznych jest kierowanie się dobrem mieszkańców gmin i powiatów.

Gościem honorowym spotkania był biskup radomski ks. Henryk Tomasik, który podziękował za pracę wszystkim samorządowcom i parlamentarzystom. Korzystając z okazji złożył wszystkim noworoczne życzenia.

Data dodania artykułu: 2018-01-11
Autor artykułu: Mazowiecki UW
stat4u