SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,70 lat szkoły sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju
Szkoła sanatoryjna jest wyjątkową instytucją umożliwiającą połączenie dwóch najważniejszych kwestii w życiu każdego zwłaszcza młodego człowieka: zdrowia i edukacji – napisał w liście skierowanym do organizatorów wystawy „70 lat szkoły sanatoryjnej w Uzdrowisku Rymanów S.A.” marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju to szkoła sanatoryjna, jedyna tego typu placówka na Podkarpaciu i jedna z nielicznych w Polsce. Szkoła przez wielu nazywana jest podkarpacką stolicą dzieci. – To doskonała opieka sprawia, że młodzi ludzie opuszczający uzdrowisko są pewni siebie, są bardziej odpowiedzialni – podkreślił w liście Marszałek Sejmu.

Wystawa zorganizowana z okazji 70-lecia istnienia Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju prezentuje bogatą tradycję i dorobek szkoły sanatoryjnej, a także metody i osiągnięcia w pracy pedagogiczno-terapeutycznej z dziećmi przewlekle chorymi przebywającymi na jej terenie. Oprócz walorów leczniczych Rymanowa Zdroju ekspozycja przybliża także krajobraz przyrodniczy i piękno regionu.

Wystawę można obejrzeć w Sejmie do 12 lutego.

Data dodania artykułu: 2018-02-07
Autor artykułu: sejm.gov.pl
stat4u