SuperPolska.pl - Gazeta internetowa,Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z medalistami Halowych Mistrzostw Świata 2018
Jestem niezwykle dumny z osiągnięcia polskiej reprezentacji na Halowych Mistrzostwach Świata – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania ze sportowcami w KPRM.

Szef rządu dodał: na 144 drużyny mamy 3. miejsce, żeby przebić sukces w tym roku to musielibyśmy, w co ja wierzę, być w medalowej strefie w piłkarskich mistrzostwach świata. Premier podkreślił, że oprócz silnej gospodarki i wspaniałej kultury to, czym nasz kraj może się szczycić i chwalić na wszystkich kontynentach świata, to jest właśnie sport, to jest współczesna rywalizacja. Premier Mateusz Morawiecki składając gratulacje sportowcom powiedział: jeśli mogę użyć metafory sportowej, to jesteśmy maratończykami, nie tylko sprinterami i wierzę w to, że polski sport będzie w perspektywie potęgą.

Reprezentanci Polski podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham zdobyli pięć medali - 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Data dodania artykułu: 2018-03-06
Autor artykułu: premier.gov.pl
stat4u